Oddělení šestinedělí

e-mail:  zakova@fnplzen.cz

Návštěvní hodiny:

Nadstandardní pokoje: 10:00 – 21:00

Standardní pokoje:        15:00 – 17:00 (víkendy a svátky 14:00 - 16:00)

Mimo vymezené časy návštěvy možné po domluvě s ošetřujícím personálem.

Prosíme návštěvy zejména o ohledy k dalším maminkám na standardních pokojích.

Oddělení šestinedělí je určeno pro matky a novorozence po spontánním i operativním porodu.

Všechny pokoje jsou moderně zařízené, výbava zahrnuje například polohovatelná lůžka, komunikační systém s ošetřujícím personálem, přebalovací stoly, vanový komplex pro koupání novorozence, apod.

Oddělení nabízí 11 dvou až třílůžkových standardních pokojů (sprchy a WC vždy pro 1 pokoj) a 8 pokojů nadstandardních – jednolůžkové (se sociálním zázemím, televizí, telefonem, připojením k internet, ledničkou, rychlovarnou konvicí,… ).

Nadstandardní pokoj umožňuje pobyt partnera (nebo jiného rodinného příslušníka) na přistýlce bez nároku na stravu.

Na oddělení uplatňujeme tzv. systém rooming-in = maminka je vždy na pokoji se svým dítětem. Propuštění po spontánním porodu, nevyskytnou-li se nějaké komplikace, je po 72 hodinách od porodu. Hospitalizace po operačním porodu  je v průměru 5 dní. V tomto období sledujeme celkový stav nedělky se zaměřením na hojení možného porodního poranění, správné zavinování dělohy a rozvoj laktace. Maminku poučíme o správné výživě, hygieně a o potřebě včasného cvičení po porodu (na oddělení pravidelně dochází rehabilitační sestra).

Péče je všem matkám i jejich dětem poskytována na vysoké odborné úrovni - o klientky pečují lékaři spolu s porodními asistentkami ve spolupráci s dětskými sestrami z neonatologického oddělení.

Rezervovat lůžko nadstandardního pokoje na oddělení šestinedělí s předstihem není možné, abychom pobyt na tomto pokoji mohli umožnit všem, kteří o něj projeví zájem. Vše závisí na aktuální situaci na oddělení.

Nadstandardní pokoje je možno zarezervovat při příjmu na porodní sál. Naše klinika je držitelem prestižního titulu Baby friendly hospital, kterým se označují nemocnice s přátelským přístupem k dětem.

Z hygienických důvodů platí na oddělení šestinedělí zákaz donášení a ponechávání květin na pokojích pacientek, děkujeme příbuzným a dalším návštěvám za pochopení a respektování tohoto požadavku.