Užitečný dotazník k porodu

Vážená maminko,

při příchodu na porodní sál je s Vámi nutné sepsat, pro nás tolik důležitou anamnézu. Většina informací je zapsána v těhotenské průkazce, kterou i s ostatními dokumenty, týkající se těhotenství odevzdáváte při příjmu porodní asitence. Některé informace však v ní uvedené nejsou.

Proto jsme pro Vás připravili krátký dotazník, kde uvádíme několik otázek, které Vám budou při příjmu kladeny. Budeme moc rádi, když si dotazník přečtete a odpovědi budete mít předem připravené.

Anamnéza
  • Rodinná anamnéza (včetně otce dítěte): rodiče, prarodiče, sourozenci (nádorová onemocnění, onem. štítné žlázy, cukrovka, vrozené vývojové vady, vysoký tlak)
  • Osobní anamnéza:  prodělaná onemocnění - jejich léčba, operace a úrazy (onemocnění štítné žlázy, trombóza, operace na děložním hrdle, ...)
  • Alergie (léky, dezinfekce, potraviny, penicilin, ...)
  • Otec dítěte: (pokud ho budete udávat) datum sňatku, jméno partnera, rodné číslo, pracovní pozice, hmotnost a výška, zdravotní stav (popř. s čím se léčí nebo jaké léky užívá). Pokud chcete, aby se novorozenec jmenoval příjmením po otci (a nejste sezdáni), musíte při příjmu doložit ověřený dokument "Zápis o určení otcovství k nenarozenému dítěti" z matriky.
Předchozí těhotenství
  • Porody: místo porodu, datum, pohlaví, hmotnost a délka, samovolný nebo vyvolávaný porod, případné komplikace při odloučení placenty, komplikace v šestinedělí, délka kojení, zdravotní stav
  • Potraty (samovolný potrat, umělé přerušení): datum, komplikace, konkrétní pracoviště
Nynější těhotenství