Laparoskopická ambulance (č. 5)

Obsazení ambulance:

lékaři:
MUDr. Martin Smažinka                  SMAZINKAM@fnplzen.cz
MUDr. Martin Havíř                         HAVIRM@fnplzen.cz
Prof. MUDr. Vladimír Kališ, Ph.D.   KALISV@fnplzen.cz

doc. MUDr. Zdeněk Rušavý           RUSAVYZ@fnplzen.cz

as. MUDr. Jan Kosťun, Ph.D.         KOSTUNJ@fnplzen.cz

Dr. Denis Berezovskiy                    BEREZOVSKIYD@fnplzen.cz

sestry:
Miloslava Farajzlová
Mgr. Magda Menšíková
Hana Hohausová

od 1.9.2022 telefonická komunikace
a objednávky vyšetření pouze na tel. 377 105 442!

tel.:    377 105 442

Ordinační hodiny:

Úterý: 8:00 – 14:00

Objednání: telefonicky (377 105 442 ) nejlépe v době ordinačních hodin

Náplň práce:

Laparoskopie v gynekologii umožňuje provedení  přesné diagnostiky, které vyplývá z přímého optického zobrazení orgánů dutiny břišní a zejména ženských pohlavních orgánů v malé pánvi (děloha, vejcovody, vaječníky, pobřišnice) a současné provedení operační léčby zjištěných chorobných stavů. Laparoskopické operace se provádí bez nutnosti otevření břišní dutiny klasickým chirurgickým řezem (přístup do břišní dutiny je získán zavedením optického systému cca 10mm řezem v pupeční jizvě a 2-3 pomocných 5mm vpichů v podbřišku sloužících k zavedení operačních nástrojů). Není tedy výrazně porušena integrita břišní stěny a vyloučeny možné komplikace jako zánět jizvy, kýla v jizvě, bolesti v jizvě a kosmetické porušení břišní stěny.

K laparoskopickým výkonům objednáváme nejčastěji pacientky s chronickou pánevní bolestí, neplodností, stavu po gynekologických zánětech,  s endometriózou, s cystami na vaječnících, s děložními myomy a k odstranění dělohy. Do spektra našich výkonů patří i pacientky s poruchou statiky dna pánevního a některými onkologickými onemocněními.

Laparoskopická operace přináší pro pacientky menší operační zátěž, kratší a příznivější pooperační rekonvalescenci a výrazně lepší kosmetický efekt. Celý laparoskopický tým je složený ze zkušených, vysoce erudovaných operatérů.

Organizace práce v laparoskopické  poradně:

K vyšetření doporučujeme se předem objednat. Vyšetření v této poradně je obvykle spojeno s ultrazvukovým vyšetřením, před návštěvou vlastní ambulance. V případě, že je laparoskopický výkon indikován, je stanoven současně i termín operace. Při objednání obdržíte informované souhlasy o výkonu a seznam nezbytných předoperačních vyšetření. Snažíme se o včasný terín výkonu, který Vám vyhovuje, abyste nemusela dlouho čekat.

Laparoskopické výkony na GPK FN Plzeň:

Diagnostická laparoskopie, stanovení průchodnosti vejcovodů,  sterilizace, rozrušování srůstů, enukleace cyst, odstranění vejcovodu a vaječníku, myomektomie, operace ednometriozy, odstranění dělohy, operace prolapsu poševních stěn a dělohy, pánevní lymfadenektomie.

Informované souhlasy: