Ambulance dětské a dorostové gynekologie (č. 2)

Obsazení ambulance:

lékařky:
MUDr. Eliška Hrdonková    HRDONKOVAE@fnplzen.cz
MUDr. Helena Kaprálová   KAPRALOVAH@fnplzen.cz
MUDr. Alena Bartáková      BARTAKOVAA@fnplzen.cz
sestry:
Jana Fischerová
Bc. Alena Divišová
Hana Hohausová
 
Ambulance dětské a dorostové gynekologie (pavilon R, ambulance č. 2) vyšetření po předchozím telefonickém objednání, s výjimkou akutních stavů. Akutní ošetření provádíme bez objednání.
 
od 1.9.2022 telefonická komunikace
a objednávky vyšetření pouze na tel. 377 105 442!
tel.č. 377105241
 
Rozpis ambulancí: 

Pondělí 8:00 – 12:00hod.

Pátek    8:00 – 12:00hod., telefonické konzultace 12:00 – 13:00 hod.

 

Náplň práce: 

V ambulanci dětské a dorostové gynekologie se věnujeme děvčátkům a slečnám od narození do cca 19 let věku. Naší náplní je zejména léčba výtoků, vyšetření a terapie bolestivých stavů, poruch menstruačního cyklu, hormonálních poruch, diagnostika vrozených vývojových vad a nádorů rodidel, ošetřujeme synechie vulvy, úrazy rodidel, stavy po nitrobřišních operacích před lázeňskou léčbou. Nedílnou součástí je provádění preventivních prohlídek a poradenství v oblasti antikoncepce, sexuální výchovy a očkování proti HPV infekci. Úzce spolupracujeme s dalšími odborníky: s pediatry, endokrinology, chirurgy, genetiky, hematology.

Samotné vyšetření vždy provádí lékařka s erudicí v oboru dětské gynekologie (kromě akutního ošetření v pohotovostní službě).

Používáme nástroje uzpůsobené velikostí a tvarem dětským rodidlům, palpačně vyšetřujeme jako na dětské chirurgii přes konečník, (po vyšetření zůstává panenská blána zcela neporušena). Samozřejmostí je maximální snaha přistupovat ke každé malé pacientce citlivě, empaticky, trpělivě a společně s rodičem ji pomoci zvládnout toto nepopulární vyšetření.

Je-li třeba ultrazvukové vyšetření, provádí se ve specializované ambulanci přes břišní stěnu, k tomu je nutný dostatečně naplněný močový měchýř. Doporučujeme vypít cca 1 litr nesycené tekutiny hodinu před vyšetřením a vzít si pití s sebou.

Slečny, které již mají menstruaci, prosíme, aby si k vyšetření přinesly menstruační kalendář.