Asistovaná reprodukce - úvod

Gynekologicko-porodnická klinika FN a LF UK v Plzni

Fakultní nemocnice Plzeň zajišťuje vysoce kvalitní komplexní léčbu neplodnosti v rámci Centra asistované reprodukce, jehož hlavní součástí je úsek asistované reprodukce (součást gynekologicko-porodnické kliniky).

Centrum asistované reprodukce využívá kvalitní odborné zázemí nejen gyn.-por. kliniky, ale i oddělení lékařské genetiky, diagnostických laboratoří a v případě potřeby i ostatních oddělení a klinik FN.

Úsek asistované reprodukce je detašovaným pracovištěm GPK sídlícím se středu města (B. Smetany 2, 301 00 Plzeň), kde velmi úzce spolupracuje se špičkovou klinikou reprodukční medicíny – Next Fertility IVF Prof. Zech Pilsen, která od roku 2018 patří do mezinárodní společnosti působící v oblasti zdravotní péče  NextClinics.

Obě zařízení využívají společné prostory, zařízení, metody i postupy. Klienti tak profitují z výhod komplexní péče v rámci FN Plzeň i špičkového pracoviště, disponujícím nejmodernějším vybavení a odborným týmem s mezinárodními zkušenostmi.

Centrum asistované reprodukce je součástí Gynekologicko-porodnické kliniky a profituje z využívání lůžkového fondu i celého odborného zázemí kliniky. V indikovaných případech nutné hospitalizace je možné nabídnout péči na standardním lůžku, v případě potřeby pak i na jednotce intenzivní péče. Dále klinika nabízí další vhodná vyšetření pro léčbu sterility, ke kterým patří například laparoskopie a hysteroskopie - tzn. vyšetření vnitřního genitálu ženy a průchodnosti vejcovodů a eventuálně jejich řešení v jedné anestézii.

Next Fertility IVF Prof. Zech Pilsen s.r.o.

Next Fertility IVF Prof. Zech Pilsen je tradiční klinikou IVF v centru Plzně. Původně centrum prof. Zecha  a FN Plzeň vzniklo v roce 2003 jako pracoviště odborníků v oblasti asistované reprodukce. Navázalo tak na úspěšnou tradici rakouského IVF centra prof. Zecha v Bregenz, které svým klientům nabízí pomoc v oblasti neplodnosti již od roku 1984. Po začlenění do mezinárodní sítě IVF klinik Next Fertility přijala klinika nové jméno Next Fertility IVF Prof. Zech Pilsen.

V současné době je tedy náš tým součástí mezinárodního seskupení odborníků pro reprodukční medicínu ze 7-mi evropských států a vědeckých pracovníků, lékařů a zdravotníků gynekologicko-porodnické kliniky FN a lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni.

Dlouholeté bohaté zkušenosti, užití nejnovějších poznatků, neustálé vzdělávání, stálá kontrola a zpětná vazba umožňuje zajištění nejvyšší kvality při léčbě každého páru. Kvalita je zaručena i akreditací a certifikací pracoviště.