Operační sály

Klinika disponuje celkem 7 operačními sály, které umožňují provádět v plném rozsahu veškerou operativu spadající do oboru gynekologie a porodnictví.

Na centrální operační sály FN navazuje rozsáhlý operační trakt umístěný na stejném podlaží jako pooperační oddělení. V tomto areálu jsou 2 operační sály s kompletním vybavením pro operativu endoskopickou, vaginální i abdominální. Tyto sály zabezpečují maximální komfort jak pro pacientku, tak pro operující tým a jsou vybaveny nejmodernější technikou, která umožňuje provádět i nejsložitější operační výkony.

Dále klinika disponuje 2 malými operačními sálky, kde jsou prováděny menší operační zákroky, které vyžadují krátkou hospitalizaci.

Další 2 operační sály jsou součástí ambulantního traktu a umožňují provádět operační zákroky v rámci tzv. jednodenní chirurgie. Na tyto sály navazuje zázemí pro odpočinek pacientek bezprostředně po zákroku. I toto zázemí skýtá pacientkám maximální komfort a též anonymitu.

Součástí areálu porodního sálu je operační sál pro císařské řezy, který je též nadstandardně vybaven a je umístěn v bezprostřední návaznosti na oddělení neonatologie. Jeho umístění v areálu porodního sálu dává možnost co nejrychlejšího provedení císařského řezu v případě akutní potřeby.

• Velký operační sál
  • Endoskopický operační sál