Pooperační oddělení GIB

Vedoucí lékař:

As. MUDr. Pavel Vlasák, PhD.

e-mail:  VLASAKP@fnplzen.cz

Staniční sestra:

Mgr. Markéta Hošková

e-mail:  hoskovam@fnplzen.cz

Související odkazy:

Návštěvní hodiny:

Nadstandardní pokoje: 10:00 – 21:00

Standardní pokoje:       15:00 – 17:00 (víkendy a svátky 14:00 - 16:00)

Mimo vymezené časy jsou návštěvy možné po domluvě s ošetřujícím personálem.

Pooperační oddělení je umístěno v přízemí Gynekologicko-porodnické kliniky, má celkem 28 lůžek, z toho je 8 pokojů jednolůžkových - nadstandardních a 10 pokojů dvoulůžkových. Ke všem pokojům patří sociální zařízení (sprcha, záchod, bidet) a všechny jsou vybaveny ledničkou. Dva pokoje splňují podmínky bezbariérových pokojů. Nadstandardní jednolůžkové pokoje jsou navíc vybaveny TV, DVD přehrávačem, radiem, telefonem, varnou konvicí a možností připojení k internetu s možností zapůjčení notebooku (100,- Kč/den). Celá GPK je pokryta Wifi signálem.

Celková cena za jednolůžkový nadstandardní pokoj je 500,- Kč/den.

Na tomto oddělení jsou hospitalizovány pacientky před a po operačních výkonech, kam patří celé spektrum gynekologických operací. GPK klinika používá moderních operačních metod a doba hospitalizace je převážně krátká. Kolektiv lékařů a porodních asistentek pracujících na tomto oddělení je pro charakter této práce vyškolen.
Na tomto oddělení je speciálně vybavený pooperační pokoj (viz. foto), klimatizovaný, se šesti lůžky, kam jsou umisťovány pacientky po závažnějších operačních výkonech a eventuálně i po císařských řezech. Zde jsou monitorovány většinou 24 hodin a jsou trvale přítomny dvě porodní asistentky.