Těhotenské cvičení

Gynekologicko-porodnická klinika  FN Plzeň nabízí cvičení pro těhotné přímo v aareálu porodnice. Pravidelné cvičení pomáhá udržet dobrou fyzickou i psychickou kondici, ale především Vám pomáhá lépe se cítit ve svém měnícím se těle. Při cvičení si tělo protáhnete, posílíte a příjemně uvolníte, zklidníte mysl, spojíte se sama se sebou. Práci s dechem, s pánevním dnem, celým tělem, znalost úlevových poloh, to vše můžete využít v průběhu porodu.

Průvodce předporodními kurzy a cvičením pro těhotné pořádané GPK FN Plzeň

Co cvičení v těhotenství zahrnuje? Nácvik správného držení těla, dechové techniky, ukázky úlevových poloh, práci s pánevním dnem. Osvojíte si cviky, které zmírňují nepříjemné projevy těhotenství, jako je bolest zad, preventivně působí proti dalším nežádoucím těhotenským změnám jako například zácpě, vzniku křečových žil, hemoroidů, otokům, plochým nohám. Na závěr každé lekce je zařazena relaxace spojená s vizualizací, která podporuje kontakt s dítětem.

Cvičení probíhá pod odborným vedením porodní asistentky Mgr. Lenky Sosnovcové. Cvičení kromě pozitivního vlivu na zdraví těhotné přináší i pravidlené setkávání s ostatními těhotnými ženami, které pak umožňuje společné sdílení těhotenských radostí i starostí.

Cvičení je vždy přizpůsobeno stádiu těhotenství a aktuálnímu stavu ženy. Cvičí se  ve skupinách max. 10 žen . Doporučujeme začít od ukončeného 12. týdne těhotenství. Cvičení probíhá 1 x týdně, v odpoledích hodinách. Rozpis cvičení bude zaslán po přihlášení se na emailové adrese gyncviceni@fnplzen.cz.

K dispozici jsou pomůcky na cvičení (podložky, gymbally, overbally, therabandy). Vhodné je přinést si s sebou pití a pohodlné oblečení na cvičení. Místnost je vybavena kobercem, cvičí se v ponožkách (z hygienických důvodů ne naboso). 

Cena 1 lekce je 150,- Kč.

Přijďte si zacvičit, věnovat čas jen sama sobě a svému dítěti v bříšku.

Těšíme se na Vás.