Máte bolesti v podbřišku

Co je podbřišek?

Podbřišek je zjednodušeně řečeno oblast mezi pupeční jizvou a stydkou kostí. Jedná se o anatomickou část těla, která obsahuje gynekologické orgány – dělohu, vejcovody a vaječníky, močový měchýř, střeva. Z toho také vyplývá rozsáhlé spektrum možných příčin bolestí v podbřišku. Gynekolog se primárně zabývá bolestmi, které mají původ v gynekologických orgánech. Někdy se stává, že diagnostikujeme například akutní zánět slepého střeva nebo zánět močového měchýře. Tyto ženy pak předáváme do péče kolegům příslušných odborností.

Kdy je vhodné vyhledat lékaře?

Pokud Vás bolest limituje v běžných denních aktivitách. Pokud se jedná o akutní (náhle vzniklou) bolest podbřišku je možné se obrátit na Vašeho registrujícího gynekologa nebo na naší všeobecnou ambulanci. Při chronických (déle trvajících) nebo intermitentních (opakujících se) bolestech se obraťte na Vašeho registrujícího gynekologa, který Vás vyšetří. Zahájí léčbu sám nebo Vás odešle podle původu Vašich obtíží do některé z našich odborných ambulancí.

Telefonní kontakt na naší všeobecnou - non-stop ambulanci: 377 105 254

Jak probíhá vyšetření na našem pracovišti?

Každé vyšetření začíná empatickým rozhovorem o Vašich obtížích. Lékaře bude zajímat datum začátku poslední menstruace, charakter bolestí, jejich frekvence, vazba na menses, námahu, pohlavní styk. Dále prodělané břišní operace, chronická onemocnění, kterými trpíte.
Následně budete důkladně gynekologicky vyšetřena včetně ultrazvuku. Charakter bolestí si může vyžádat vyšetření krve nebo vyšetření některou z dalších zobrazovacích metod (CT, MR, PET, ...). Dále je možné, že budete odeslána ke konziliárnímu vyšetření kolegou z jiného oboru (chirurgie, urologie, ....).
Pak bude provedena diagnostická rozvaha, výsledky vyšetření budou s Vámi detailně probrány a bude Vám navržen léčebný postup.

Celý tým našich lékařů je vysoce specializovaný a věříme, že pokud si naše pracoviště zvolíte pro řešení Vašich potíží, budete s naší prací spokojena.

Děkujeme za Vaši důvěru a těšíme se na případné setkání.