Předporodní kurzy

Předporodní kurzy na Gynekologicko-porodnické klinice jsou určeny těhotným ženám přibližně od 30. týdne těhotenství. Probíhají  formou klasického kurzu, tj. 5 lekcí trvajících 90 minut nebo jako maxi-lekce trvající 120 minut. Cena za 5 lekcí je 2000,- Kč a za maxi-lekci 700,- Kč. Vedou je zkušené porodní asistentky, které pracují na porodním sále. V těchto kurzech jsou klientky informovány o posledních měsících těhotenství, předporodním období, mechanismu porodu, fyziologickém průběhu porodu, možných komplikacích, poporodním období, kojení a základní péči o novorozence. Výklad je doplňován obrazovou dokumentací, videem a exkurzí na porodním sále a oddělení šestinedělí. Prakticky je kurz zaměřen na přípravu k porodu (úlevové polohy při bolestech, správné techniky dýchání, masáže, nácvik porodní polohy, …).

Předporodního kurzu se muže zúčastnit i partner nebo jiná osoba, kterou si budoucí maminka zvolí. Kurzy probíhají v odpoledních hodinách na Gynekologicko-porodnické klinice na Lochotíně. Do kurzu se můžete přihlásit kdykoli v průběhu těhotenství. Kapacita maxi kurzu je neomezená. Klasický kurz, zahrnující 5 lekcí, probíhá pouze jeden v měsíci, s kapacitou pro 9 maminek a jejich doprovod. Vzhledem k provozním možnostem a velkému zájmu je třeba se přihlásit včas.

Přihlášky je možné zasílat na email gynkurzy@fnplzen.cz. Do emailu je nutné vždy uvést údaje o termínu porodu, telefonní číslo, emailovou adresu a o jaký kurz má maminka zájem. Přesné termíny lekcí předporodních kurzů se dozvíte emailem, až budou porodní asistentky znát rozpis na porodním sále (většinou v polovině měsíce). Není tedy možné si vybírat z několika termínů.

Cílem kurzu je, aby byla těhotná žena informována, jak vlastně porod probíhá, jak porod prožít příjemněji a jak partner muže rodičce u porodu pomáhat. Díky pravidelným návštěvám kurzu a exkurzím na klinice se těhotná žena seznámí s prostředím naší porodnice a personálem, který se o ni bude při porodu a po něm starat. Naše snaha je zbavit rodičku obav z neznámého a dovést ji  k příjemně prožitému porodu.

Předporodní kurzy vedou registrované porodní asistentky:

Mgr. Lenka Sosnovcová

Bc. Lucie Paternová

Bc. Lucie Kryslová