Předporodní kurzy

Předporodní kurzy na Gynekologicko-porodnické klinice jsou určeny těhotným ženám přibližně od 30. týdne těhotenství. Probíhají  formou klasického kurzu, tj. 5 lekcí trvajících 90 minut nebo jako¨maxi-lekce trvající 120 minut. Cena za 5 lekcí je 1200,- Kč a za maxi-lekci 500,- Kč. Vedou je zkušené porodní asistentky, které pracují na porodním sále. V těchto kurzech jsou klientky informovány o posledních měsících těhotenství, předporodním období, mechanismu porodu, fyziologickém průběhu porodu, možných komplikacích, poporodním období, kojení a základní péči o novorozence. Výklad je doplňován obrazovou dokumentací, videem a exkurzí na porodním sále a oddělení šestinedělí. Prakticky je kurz zaměřen na přípravu k porodu (úlevové polohy při bolestech, správné techniky dýchání, masáže, nácvik porodní polohy, …).

Předporodního kurzu se muže zúčastnit i partner nebo jiná osoba, kterou si budoucí maminka zvolí. Kurzy probíhají v odpoledních hodinách na Gynekologicko-porodnické klinice na Lochotíně. Vzhledem k provozním možnostem a velkému zájmu je třeba se objednat včas, nejlépe do 22. týdne, na e-mailové adrese: kurzy.pro.tehotne@fnplzen.cz (uveďte termín porodu a kontakt. telefonní číslo), ev. v odpoledních hodinách na telefonním čísle 377 105 234 (porodní sál).

Cílem kurzu je, aby byla těhotná žena informována, jak vlastně porod probíhá, jak porod prožít příjemněji a jak partner muže rodičce u porodu pomáhat. Díky pravidelným návštěvám kurzu            a exkurzím na klinice se těhotná žena seznámí s prostředím naší porodnice a personálem, který se o ni bude při porodu a po něm starat. Naše snaha je zbavit rodičku obav z neznámého a dovést ji     k příjemně prožitému porodu.

Předporodní kurzy vedou registrované porodní asistentky:

Pavlína Bohůnková, DiS.

Bc. Michaela Buchtová

Mgr. Blanka Suková

Kontakt:

v odpoledních hodinách porodní sál tel. č.: 377 105 234