Časté dotazy

Je nutná registrace pacientek  k porodu?

V 36.-37. týdnu těhotenství jste odeslána Vaším ošetřujícím gynekologem k tzv. Check-in (Registrace k porodu), tj. první návštěvě v poradně pro těhotné. Nutná je žádanka od ošetřujícího gynekologa bez ní registraci nelze provést. V rámci poradny je odebrána Vaše anamnéza, vstupní vyšetření (váha, krevní tlak, kontrola moči) a následně provedeno ultrazvukové vyšetření. Tímto jsou zhodnocena rizika pro další průběh těhotenství a porod. Je zde dán i prostor na Vaše dotazy ,dostanete nejdůležitější instrukce stran porodu , včetně informační brožury GPK. Termín návštěvy si zajistěte s předstihem na níže uvedeném kontaktu. Při fyziologickém průběhu těhotenství po dohodě s naším ambulantním lékařem můžete další péči absolvovat u svého ošetřujícího gynekologa, do péče Vás poté převezmeme ve 41+0 opět po objednání Vámi nebo ambulantním, gynekologem. Pokud náš lékař poradny pro těhotné zhodnotí Váš stav jako rizikový a budete chtít rodit v našem zařízení, jsou tímto nutné od 36.-37. týdne těhotenství pravidelné návštěvy v poradně pro těhotné s CTG monitoringem. Pacientky již v průběhu gravidity navštěvující ambulanci pro rizikové gravidity jsou obvykle zaregistrovány již v rámci této ambulance.

K návštěvě gynekologické ambulance – poradny pro těhotné - se telefonicky objednejte na telefonním čísle 377105261 , pondělí až pátek ,v době od 7:30 – 14:30 hodin.

Je možná přítomnost otce u porodu?
Ano, u porodu je možná přítomnost jedné blízké osoby. Za přítomnost otce u porodu se NEPLATÍ.

 

Je možná přítomnost otce u císařského řezu?

Ano, umožňujeme přítomnost jedné osoby blízké u plánovaného císařského řezu, v případě kdy je pacientka ve spinální anestezii. 

 

Je možno zarezervovat si nadstandardní pokoj po porodu?
Je možná pouze předběžná rezervace vzhledem k tomu, že nelze přesně určit datum porodu. Naší snahou je umožnit všem zájemkyním pobyt na těchto pokojích, klientky postupně na pokoje umísťujeme dle obsazenosti.

Viz. nadstandardní pokoje

 

Co si mám přinést k pobytu do porodnice?
Seznam věcí nutných k pobytu v porodnici se nachází na internetových stránkách Fakultní nemocnice.

 

Jak dlouho trvá hospitalizace po porodu?

Nejsou –li přítomny komplikace, délka hospitalizace po spontánním porodu je 3 dny (72 hodin), po císařském řezu 5 dní.

 

Je možno mít vlastní porodní plán?
Ano, bude probrán s personálem porodního sálu a Neonatologickým týmem při příjmu pacientky k hospitalizaci. Vemte však prosím na vědomí, že porodní plán lze naplno zohlednit jen u fyziologicky probíhajícího porodu.
 
Je na vašem pracovišti možný odběr pupečníkové krve ?
Ne.