Časté dotazy

Je nutná registrace pacientek  k porodu?

Není, pacientky  přijímáme k porodu i bez předchozí registrace.

Je možná přítomnost otce u porodu?
Ano, u porodu je možná přítomnost jedné blízké osoby. Za přítomnost otce u porodu se NEPLATÍ.

Je možná přítomnost otce u císařského řezu?

Ano, umožňujeme přítomnost jedné osoby blízké u plánovaného císařského řezu.

Je možno zarezervovat si nadstandardní pokoj po porodu?
Je možná pouze předběžná rezervace vzhledem k tomu, že nelze přesně určit datum porodu. Naší snahou je umožnit všem zájemkyním pobyt na těchto pokojích, klientky postupně na pokoje umísťujeme dle obsazenosti.

Viz. nadstandardní pokoje

Co si mám přinést k pobytu do porodnice?
Seznam věcí nutných k pobytu v porodnici se nachází na internetových stránkách Fakultní nemocnice.

Jak dlouho trvá hospitalizace po porodu?

Nejsou –li přítomny komplikace, délka hospitalizace po spontánním porodu je 3 dny (72 hodin), po císařském řezu 5 dní.

Je možno mít vlastní porodní plán?
Na aktuální verzi pracujeme. Vemte však prosím na vědomí, že porodní plán lze naplno zohlednit jen u fyziologicky probíhajícího porodu.

Je na vašem pracovišti možný odběr pupečníkové krve ?
Ano. Podrobné informace získáte u našich smluvních partnerů - poskytovatelů této služby: