Máte unik moči

Naše urogynekologické centrum má dlouhodobou tradici a nejvyšší erudici v léčbě úniku moči u žen.

Co je močová inkontinence?

Únik moči na nevhodném místě a v nevhodný čas.

I když se inkontinence udává jako problém vyššího věku, únik moči i u mladší ženy není žádnou výjimkou. Ve skutečnosti tímto nechtěným únikem trpí 30−50 % žen ve věku nad 30 let a má závažný dopad na kvalitu života.

Jak se inkontinence projevuje?

Nechtěným únikem moči v různých situacích.

Nejde o nemoc, ale o příznak, který se objevuje z různých příčin. Únik moči se může objevit prakticky v kterékoliv situaci. Nejčastěji je to však při zvýšení nitrobřišního tlaku (při kašli, smíchu, rychlém pohybu, poskocích, zvedání těžkých předmětů, atd.), nebo se objeví jako náhlé nucení na močení, kterému buď dokážeme jen s velkými obtížemi zabránit nebo dojde k úniku moči ještě před dosažením WC.

Kdy se únik moči stává zdravotním problémem?

Ve chvíli, kdy Vy sama jej za problém považujete a chcete jej řešit.

Nechtěný únik moči samozřejmě není životu ohrožující problém. Kvalita života je však u většiny žen horší než u žen s cukrovkou, srdečním onemocněním, bolestmi zad či kloubů.

Jsou různé typy inkontinence?

Ano, a každý je řešen jiným způsobem.

Inkontinenci moči dělíme na několik typů. Nejčastější je stresová – zátěžová nebo urgentní - nutkavá, popřípadě jejich kombinace.

Mohu se u Vás sama objednat?

Ano, na doporučení svého lékaře nebo i po svém vlastním uvážení.

Můžete se objednat na naší urogynekologické ambulanci na telefonním čísle 377 105 283 na první návštěvu. Naší snahou je, abyste všechna základní vyšetření měla hotová během této jedné návštěvy.

Jak probíhá vyšetření ženy s močovou inkontinencí u Vás?

Podrobný popis, jak probíhá Vaše návštěva u nás najdete v naší brožuře.

Jaké jsou možnosti léčby močové inkontinence?

Existuje mnoho možností a nejedná se pouze o předpis tablet či zavedení pásky.

Obecně se lékařský přístup dělí na konzervativní a operační. Nejčastějším konzervativním přístupem je cvičení pánevního dna – fyzioterapie, či předpis léků, tzv. farmakoterapie. Na některé pacientky však tato léčba nezabírá úplně či z nějakého důvodu nedokáží cvičení absolvovat v plném rozsahu nebo netolerují doporučené léky. Naše centrum je jedním z mála v ČR, které může takovým pacientkám poskytnout komplexní rozsah péče. V případě selhání, či nedostatečném efektu, konzervativní léčby jsou dalšími možnostmi přístupu např. neuromodulace močového měchýře, aplikace botulotoxinu do močového měchýře, aplikace tzv. bulking agens či operace pomocí pásky.

Celý náš urogynekologický tým je vysoce specializovaný. Věříme, že pokud si naše pracoviště zvolíte pro řešení svých potíží, budete s naší prací spokojena.

Děkujeme Vám za Vaši důvěru

Těšíme se na případné setkání

Prof. MUDr. Vladimír Kališ, Ph.D.; MUDr. Martin Havíř; MUDr. Martin Smažinka; Doc. MUDr. Zdeněk Rušavý, MUDr. Adéla Veverková; Miloslava Farajzlová; Hana Hohausová