Krvácíte

Co je normální krvácení?

Fyziologický, tedy normální menstruační cyklus trvá 28±5 dní od prvního dne menstruačního krvácení. Krvácení trvá nejčastěji 3-5 dní a celková krevní ztráta bývá cca 35-80 ml. Spotřeba vložek či tamponu je individuální, udává se cca 2-7 vložek na den.

Co se už nepovažuje za normální krvácení?

V případě, že se objeví krvácení mezi jednotlivými cykly, menstruace trvá neobvykle dlouho, je silná, nebo příliš častá. Může se jednat o poruchu řízení menstruačního cyklu nebo o příznak závažnějšího onemocnění -  například zánět dělohy, nádorová onemocnění zhoubná i nezhoubná, dále mimoděložní těhotenství nebo se může objevit také při užívání antikoncepce. Mimo menstruační krvácení se může projevit jako tzv. špinění (červenavé skvrny na spodním prádle) i jako velmi silné krvácení z rodidel. 

Krvácíte nepravidelně?

Při nepravidelném krvácení nebo při špinění před menstruací se nejčastěji jedná o poruchu menstruačního cyklu. V tomto případě je nejlepší se poradit se svým ošetřujícím gynekologem. Po domluvě je vhodné se objednat do naší endokrinologické ambulance. Objednat se můžete sama.

Krvácíte příliš silně a dlouho?

Pokud krvácíte příliš silně a dlouho, měla byste se dostavit na gynekologické vyšetření. Pokud se cítíte dobře, domluvte se se svým gynekologem. Pokud se cítíte příliš unavená, točí se vám hlava, krvácení se Vám zdá příliš silné, je vhodné se dostavit do naší všeobecné ambulance (telefonní číslo: 377 105 254). Metody na zástavu krvácení jsou farmakologické (ve formě tablet či injekcí) a operační. 

Krvácíte po styku?

Pokud krvácíte po pohlavním styku může se jednat o příznak zánětu či změn na děložním čípku. Je vhodné se domluvit se svým gynekologem, který Vás eventuelně pošle do našeho Centra onkologické prevence.

Krvácíte po menopauze?

Krvácení (i ve formě špinění) po menopauze by se objevovat nemělo a měla byste být vyšetřena.  Může se jednat o první příznak závažného onemocnění.

Objednejte se do naší hysteroskopické poradny nebo všeobecné ambulance.

Celý náš tým Gynekologicko – porodnické kliniky je vysoce specializovaný.

Děkujeme Vám za Vaši důvěru.